nasza strona na facebooku
o nas oferta dokumenty kontakt
Marek Śliwka Logos Travel Podróże z pasją

Oferta

INDONEZJA Jawa - Lombok - Archipelag Gilis - Bali - Komodo 2013

 

Pobierz program wyprawy w pdf

DZIEŃ 1 Zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie w hali odlotów. Przelot do Dżakarty przez jeden z portów lotniczych w Europie i w Azji.

DZIEŃ 2
Przylot do Dżakarty - stolicy Indonezji. Transfer z lotniska do hotelu. Czas na odpoczynek po podroży. Kolacja w lokalnej restauracji. Dla chętnych korzystanie z uroków nocnego życia indonezyjskiej stolicy. Nocleg Dżakarcie.

DZIEŃ 3
Po śniadaniu zwiedzanie Dżakarty. Wizyta w Muzeum Narodowym (za wyjątkiem poniedziałku), następnie wizyta w starym porcie Sunda Kelapa, w którym wydaje się, jakby czas cofnął się do epoki żaglowców, dalej plac Fatahillah z ciekawymi zabytkami ery kolonialnej. Wizyta w słynnej Cafe Batavia, czas na posiłek. Po południu w drodze na lotnisko przejazd przez centralny plac miasta - „Merdeka Square" - będący symbolem indonezyjskiej niezależności. Przelot do Jogyakarty. Transfer i zakwaterowanie w stylowym hotelu w centrum miasta, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie w hotelu. Rano zwiedzanie Jogyakarty, stolicy starożytnego królestwa Mataram, dziś zaś „kulturowej stolicy" Jawy: pałac sułtański Kraton, Świątynia Sewu, łaźnie królewskie Taman Sari, centrum rękodzieła w srebrze oraz warsztaty rzemieślników wytwarzających batiki i wyroby ze skóry. Po południu wycieczka do słynnej Borobudur, pochodzącej z IX w. największej świątyni buddyjskiej świata. Pielgrzymując przez kolejne poziomy sanktuarium, podziwiając galerie płaskorzeźb i niezliczone kamienne posągi Buddy, poznamy mandalę, tj. cały model kosmosu, a także, być może, dowiemy się czegoś o sobie... Powrót do Jogyakarty, kolacja i fakultatywnie wyjście na pokaz Ramayany. Nocleg w Jogyakarcie.

DZIEŃ 5
Śniadanie w hotelu. Wyjazd autobusem z Jogyakarty na zwiedzanie Prambanan, największego kompleksu hinduistycznego na Jawie, który swoją wartością historyczną i monumentalnymi rozmiarami zdaje się dorównywać Borobudur. Lunch w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko i przelot do Surabaya. Odbiór z lotniska i przejazd do wioski Probolinggo będącej bramą do słynnego wulkanu Bromo. Zakwaterowanie w hotelu z widokiem na wulkan, wczesny nocleg z uwagi na konieczność wczesnej pobudki następnego dnia...

DZIEŃ 6
Pobudka o 3 rano i około godzinny przejazd jeepami 4x4 do miejsca, z którego rozpoczyna się trekking na Bromo. 1-1,5 godziny nietrudnego podejścia na samą krawędź wulkanu w miejscu zwanym Penanjakan Hill na wysokości 2800 m n.p.m, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na pięć wulkanów, m.in. Semeru - najwyższy wulkan na Jawie i jedną z trzech świętych gór Indonezji. Podziwianie wschodu słońca w tej niezapomnianej scenerii. Powrót do hotelu na śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko w Surabaya. Przelot do Mataram na wyspie Lombok. Transfer do hotelu przy plaży w Senggigi. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7
Rano przejazd klimatyzowanym vanem do Senaru skąd uczestnicy rozpoczną trekking po dżungli na zboczach wulkanu Rinjani - drugiej co do wysokości góry Indonezji i świętej góry Sasaków. W czasie około 4 godzinnego marszu uczestnicy odwiedzą autentyczną wioskę Sasaków oraz podziwiać będą zarówno przepiękne górskie krajobrazy, jak również nieskazitelną przyrodę obfitującą w dzikie ptaki i małpy. Nagrodą za wysiłek będzie możliwość kąpieli w krystalicznie czystym potoku górskim przy wodospadzie. Lunch przygotowany przez tragarzy przy wodospadach. Powrót do hotelu, po drodze możliwość zakupienia pereł. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8
Po śniadaniu przejazd do przystani w Lembar i rejs super szybką łodzią motorową na Gilis - archipelag trzech koralowych wysepek, u północno-zachodnich wybrzeży wyspy Lombok, oferujących wspaniałe możliwości odpoczynku zarówno dla plażowiczów jak i miłośników aktywnego spędzenia czasu (fakultatywnie). Znajdziemy tu zarówno białe plaże, przejrzyste wody, jak i doskonałe warunki do nurkowania z maską i rurką lub z aparatem tlenowym na pełnych morskiego życia rafach koralowych, które znajdują się tuż przy brzegu. Czas wolny do własnej dyspozycji.. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu przy plaży.

DZIEŃ 9
Od rana czas na kąpiele w krystalicznie czystych wodach otaczających koralową wysepkę. Około południa trzygodzinny rejs wodolotem na Bali. Po przypłynięciu na Bali, transfer do hotelu w Kucie. W późnych godzinach popołudniowych wyprawa do Ulu Watu - jednej z najsłynniejszych balijskich świątyń zbudowanej w XI wieku na wysokim na siedemdziesiąt metrów klifie. To jedna z dziewięciu najważniejszych świątyń na wyspie, poświęcona bogu - małpie: Hanumanowi. Podziwianie spektakularnego zachodu słońca, a po zmierzchu pokaz tańca kecak będącego intrygującym połączeniem chóralnego śpiewu kilkudziesięciu mężczyzn z parateatralną formą przedstawienia scen z Ramajany. W drodze powrotnej pożegnalna kolacja na wyjątkowo urokliwej plaży w Jimbaran słynącej ze świeżych owoców morza. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 10
Po śniadaniu wyprawa do jednego z najświętszych miejsc na Bali: Gunung Batur - mitycznego wulkanu, będącego, w przekonaniu Balijczyków, siedzibą bogów oraz Pura Besakih, Świątyni - Matki, będącej największą i najważniejszą świątynią na wyspie. Wizyta w Besakih i obserwacja odbywających się tam ceremonii oraz lunch w Kintamani - w restauracji znajdującej się na krawędzi największego krateru wulkanicznego w Azji Południowo - Wschodniej. Przejazd do Gundung Kiwi (tysiącletnie grobowce królewskie) oraz świątyni Tirta Empul, gdzie bije magiczne źródło wody, mającej ponoć właściwości odmładzające i wykorzystywanej przez Balijczyków do ich codziennych ceremonii. Wędrówka po uprawach przypraw z możliwością degustacji różnego rodzaju kaw i herbat. Przejazd do Ubud, będącego kulturalna stolicą wyspy. Wizyta na lokalnym targowisku sztuki. Powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 11
Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Labuan Bajo na Flores. Po przylocie przejazd do portu i przesiadka na łódź płynącą na wyspę Rinca. Lunch na łodzi. Po przybyciu na wyspę trekking w poszukiwaniu waranów, zwanych też smokami z Komodo. Powrotny rejs na Flores, po drodze kąpiel na jednej z urokliwych plaż oraz okazja do zakupienia poławianych w tym regionie pereł. Powrót do Labuan Bajo, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 12
Po śniadaniu w hotelu czas wolny na odpoczynek przy hotelowym basenie. Lunch w lokalnej restauracji. Po Południu transfer na lotnisko i przelot do Denpasar na Bali. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży w Kucie. Dla chętnych okazja do zakupu pamiątek, dla pozostałych beztroskie wylegiwanie się na plaży. Nocleg na Bali.

DZIEŃ 13
Dzień wolny na wypoczynek na plaży, łapanie ostatniego słońca, masaże i zakupy. Dla chętnych możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej. Kolacja pożegnalna i nocleg

DZIEŃ 14
Rano łapanie ostatnich promieni słonecznych. Około południa transfer na lotnisko i wylot do portu tranzytowego w Azji.

DZIEŃ 15
Wylot z Azji do Europy. Przylot do jednego z portów europejskich, przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

TERMINY
29.04 - 13.05.2013
04.06 - 18.06.2013
23.07 - 06.08.2013*
10.09 - 24.09.2013*
08.10 - 22.10.2013
05.11 - 19.11.2013

CENY
6 980 PLN + 1 690 USD
I rata: 800 PLN płatne przy zapisie
II rata: 6 980 PLN + 1690 USD x kurs sprzedaży Pekao SA - na 35 dni przed terminem wyjazdu (minus I rata)

*wysoki sezon - dopłata 760 PLN + 190 USD

 

Uwaga! Poniżej znajduje się gotowa aplikacja pozwalająca na wypełnienie umowy.
Aby przejść do wypełniania umowy, kliknij na hasło ,,umowa'' znajdujące się przy każdym z wyświetlonych terminów. Należy kliknąć właśnie na hasło ,,umowa'' dokładnie przy wybranym terminie. System naliczy wtedy właściwą cenę w zależności od wybranego sezonu oraz wpasuje wypełnione rubryki w gotowy formularz obowiązującej umowy.

Terminy:Ceny: 
brak terminów, zapraszamy do zapoznania się z pozostałą ofertą

cena zawiera:

- przeloty samolotami na trasach Warszawa - Jakarta i Denpasar - Warszawa
- wszystkie transfery lotnisko - hotel - lotnisko
- przeloty wewnętrzne samolotami na trasach Jakarta - Yogyakarta - Surabaja - Mataram, Denpasar - Labuan Bajo - Denpasar
- wewnętrzne klimatyzowanymi mikrobusami, jeepami i łodziami motorowymi, wodolotami
- zakwaterowanie w hotelach 3*** /4***** (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
- wyżywienie: śniadania
- angielskojęzyczni przewodnicy miejscowi
- opiekę pilota-przewodnika
- wizę indonezyjska
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)


cena nie zawiera:

- biletów wstępu do parków narodowych, muzeów, świątyń i innych zwiedzanych obiektów: 130 USD
- opłat lotniskowych: ok. 70 USD
- zwyczajowych napiwków: ok. 50 USD
- posiłków niezawartych w programie (aranżuje pilot na miejscu)
- dopłaty do pokoju jednoosobowego: 580 USD