preloader

INDONEZJA: Jawa - Lombok - Archipelag Gilis - Bali - Komodo + opcja Sumba 2014

AKTUALNE TERMINY I CENY
wyjazd powrót cena ilość miejsc  

pobierz program w PDF

Jawa – Lombok – Archipelag Gilis – Bali – Komodo + opcja Sumba

DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie w hali odlotów. Przelot do Dżakarty przez jeden z portów lotniczych w Europie i w Azji.

DZIEŃ 2
Przylot do Dżakarty - stolicy Indonezji. Transfer z lotniska do hotelu. Czas na odpoczynek po podroży. Kolacja w lokalnej restauracji. Dla chętnych korzystanie z uroków nocnego życia indonezyjskiej stolicy. Nocleg w Dżakarcie.

DZIEŃ 3
Po śniadaniu zwiedzanie Dżakarty. Wizyta w Muzeum Narodowym (za wyjątkiem poniedziałku), następnie wizyta w starym porcie Sunda Kelapa, w którym wydaje się, jakby czas cofnął się do epoki żaglowców, dalej plac Fatahillah z ciekawymi zabytkami ery kolonialnej. Wizyta w słynnej Cafe Batavia, czas na posiłek. Po południu w drodze na lotnisko przejazd przez centralny plac miasta – „Merdeka Square” – będący symbolem indonezyjskiej niezależności. Przelot do Jogyakarty. Transfer i zakwaterowanie w stylowym hotelu w centrum miasta, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie w hotelu. Rano zwiedzanie Jogyakarty, stolicy starożytnego królestwa Mataram, dziś zaś „kulturowej stolicy” Jawy: pałac sułtański Kraton, Świątynia Sewu, łaźnie królewskie Taman Sari, centrum rękodzieła w srebrze oraz warsztaty rzemieślników wytwarzających batiki i wyroby ze skóry. W trakcie zwiedzania lunch. Po południu wycieczka do słynnej Borobudur, pochodzącej z IX w. największej świątyni buddyjskiej na świecie. Pielgrzymując przez kolejne poziomy sanktuarium, podziwiając galerie płaskorzeźb i niezliczone kamienne posągi Buddy, poznamy mandalę, tj. cały model kosmosu, a także, być może dowiemy się czegoś o sobie... Powrót do Jogyakarty i fakultatywnie wyjście na pokaz Ramayany. Nocleg w Jogyakarcie.

DZIEŃ 5
Śniadanie w hotelu. Wyjazd autobusem z Jogyakarty na zwiedzanie Prambanan, największego kompleksu hinduistycznego na Jawie, który swoją wartością historyczną i monumentalnymi rozmiarami zdaje się dorównywać Borobudur. Lunch w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko i przelot do Surabaya. Odbiór z lotniska i przejazd do wioski Probolinggo będącej bramą do słynnego wulkanu Bromo. Zakwaterowanie w hotelu z widokiem na wulkan, wczesny nocleg z uwagi na konieczność wczesnej pobudki następnego dnia…

DZIEŃ 6
Pobudka o 3 rano i około godzinny przejazd jeepami 4x4 do miejsca, z którego rozpoczyna się trekking na Bromo. 1-1,5 godziny nietrudnego podejścia na samą krawędź wulkanu w miejscu zwanym Penanjakan Hill na wysokości 2800 m n.p.m, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na pięć wulkanów, m.in. Semeru – najwyższy wulkan na Jawie i jedną z trzech świętych gór Indonezji. Podziwianie wschodu słońca w tej niezapomnianej scenerii. Powrót do hotelu na śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko w Surabaya. Przelot do Mataram na wyspie Lombok. Transfer do hotelu przy plaży w Senggigi. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7
Rano przejazd klimatyzowanym vanem do Senaru skąd uczestnicy rozpoczną trekking po dżungli na zboczach wulkanu Rinjani - drugiej co do wysokości góry Indonezji i świętej góry Sasaków. W czasie około 4 godzinnego marszu uczestnicy odwiedzą autentyczną wioskę Sasaków oraz podziwiać będą zarówno przepiękne górskie krajobrazy, jak również nieskazitelną przyrodę obfitującą w dzikie ptaki i małpy. Nagrodą za wysiłek będzie możliwość kąpieli w krystalicznie czystym potoku górskim przy wodospadzie. Lunch przygotowany przez tragarzy przy wodospadach. Powrót do hotelu, po drodze możliwość zakupienia pereł. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8
Po śniadaniu przejazd do przystani w Lembar i rejs super szybką łodzią motorową na Gilis – archipelag trzech koralowych wysepek, u północno-zachodnich wybrzeży wyspy Lombok, oferujących wspaniałe możliwości odpoczynku zarówno dla plażowiczów jak i miłośników aktywnego spędzenia czasu (fakultatywnie). Znajdziemy tu zarówno białe plaże, przejrzyste wody, jak i doskonałe warunki do nurkowania z maską i rurką lub z aparatem tlenowym na pełnych morskiego życia rafach koralowych, które znajdują się tuż przy brzegu. Czas wolny do własnej dyspozycji. Nocleg w hotelu przy plaży.

DZIEŃ 9
Od rana czas na kąpiele w krystalicznie czystych wodach otaczających koralową wysepkę. Około południa trzygodzinny rejs wodolotem na Bali. Po przypłynięciu na Bali, transfer do hotelu w Kucie. W późnych godzinach popołudniowych wyprawa do Ulu Watu – jednej z najsłynniejszych balijskich świątyń zbudowanej w XI wieku na wysokim na siedemdziesiąt metrów klifie. To jedna z dziewięciu najważniejszych świątyń na wyspie, poświęcona bogu – małpie: Hanumanowi. Podziwianie spektakularnego zachodu słońca, a po zmierzchu pokaz tańca kecak będącego intrygującym połączeniem chóralnego śpiewu kilkudziesięciu mężczyzn z parateatralną formą przedstawienia scen z Ramajany. W drodze powrotnej kolacja na wyjątkowo urokliwej plaży w Jimbaran słynącej ze świeżych owoców morza. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 10
Po śniadaniu wyprawa do jednego z najświętszych miejsc na Bali: Gunung Batur – mitycznego wulkanu, będącego, w przekonaniu Balijczyków, siedzibą bogów oraz Pura Besakih, Świątyni – Matki, będącej największą i najważniejszą świątynią na wyspie. Wizyta w Besakih i obserwacja odbywających się tam ceremonii oraz dla chętnych lunch w Kintamani – w restauracji znajdującej się na krawędzi największego krateru wulkanicznego w Azji Południowo – Wschodniej. Przejazd do Gundung Kiwi (tysiącletnie grobowce królewskie) oraz świątyni Tirta Empul, gdzie bije magiczne źródło wody, mającej ponoć właściwości odmładzające i wykorzystywanej przez Balijczyków do ich codziennych ceremonii. Wędrówka po uprawach przypraw z możliwością degustacji różnego rodzaju kaw i herbat. Przejazd do Ubud, będącego kulturalna stolicą wyspy. Wizyta na lokalnym targowisku sztuki. Powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 11
Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Labuan Bajo na Flores. Po przylocie przejazd do portu i przesiadka na łódź płynącą na wyspę Rinca. Lunch na łodzi. Po przybyciu na wyspę trekking w poszukiwaniu waranów, zwanych też smokami z Komodo. Powrotny rejs na Flores, po drodze kąpiel na jednej z urokliwych plaż oraz okazja do zakupienia poławianych w tym regionie pereł. Powrót do Labuan Bajo, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 12
Po śniadaniu w hotelu czas wolny na odpoczynek przy hotelowym basenie. Transfer na lotnisko i przelot do Denpasar na Bali. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Dla chętnych okazja do zakupu pamiątek, dla pozostałych beztroskie wylegiwanie się na plaży. Nocleg na Bali.

DZIEŃ 13
Dzień wolny na wypoczynek na plaży, łapanie ostatniego słońca, masaże i zakupy. Dla chętnych możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej. Nocleg.

Dzień 14
Rano łapanie ostatnich promieni słonecznych. Około południa transfer na lotnisko i wylot do portu tranzytowego w Azji.

Dzień 15
Wylot z Azji do Europy. Przylot do jednego z portów europejskich, przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

OPCJA SUMBA, dopłata 980 PLN + 420 USD

Dzień 14
Transfer na lotnisko i przelot na Sumbę. Lądowanie na lotnisku Mau’Hau w miejscowości Waingapau we wschodniej części wyspy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i lunch. Po posiłku przejazd ok 60 km na wschód do Melolo. Wizyta w wioskach Pau i Praiyawang, gdzie podziwiać można tradycyjne domy sumbańskie, tysiącletnie, megalityczne groby kamienne oraz niezmienioną od pokoleń, żmudną metodę wyrabiania charakterystycznych dla tego regionu ikatów. Pierwszy kontakt z codziennym życiem i tajemniczą kulturą mieszkańców Sumby. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 15
Rano transfer na lotnisko i przelot na Sumbę. Lądowanie na lotnisku w Tambolaka i dalszy przejazd do Waikabubak w zachodniej części wyspy. Po drodze krótkie postoje w Waibakul i Pasunga, gdzie podziwiać można najbardziej spektakularne kamienne groby w rejonie Anakalang. Przyjazd do Waikabubak, zakwaterowanie w hotelu, czas na lunch. Po południu wizyta w położonych na okolicznych wzgórzach tradycyjnych wioskach, w których czas zatrzymał się wiele wieków temu. Podglądanie codziennego życia mieszkańców Puunaga, Tarung, Tabar oraz wizyta na lokalnym targu. Powrót do miasta, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 16
Po śniadaniu dalsza eksploracja zachodniej Sumby. Przejazd do Bondo Kodi oraz Ratenggoro, gdzie występują jedyne w swoim rodzaju Domy – Wieże z charakterystycznymi, wysokimi na ponad 10 metrów dachami. W tej okolicy oglądać można również pochodzące z okresu neolitu – grobowce megalityczne oraz kamienne pozostałości o niewiadomym pochodzeniu. Wizyta na przepięknych, dzikich plażach oraz spacer przez rzekę do wioski Waiyapu. Powrót do Waikabubak, nocleg w hotelu.

Dzień 17
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot na Bali. Lądowanie w Denpasar i transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 18
Rano łapanie ostatnich promieni słonecznych. Około południa transfer na lotnisko i wylot do portu tranzytowego w Azji.

Dzień 19
Wylot z Azji do Europy. Przylot do jednego z portów europejskich, przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

UWAGA: Przy liczbie chętnych mniejszej niż 5 osób, opcja „Sumba” realizowana będzie bez udziału pilota!

TERMINY
28.04 – 12.05.2014/16.05.14
09.06 – 23.06.2014/27.06.14
21.07 – 04.08.2014/08.08.14*
10.09 – 24.09.2014/28.09.14*
06.10 – 20.10.2014/24.10.14
05.11 – 19.11.2014/23.11.14

CENA 6 980 PLN + 1 770 USD
I rata: 800 PLN płatne przy zapisie
II rata: 6 980 PLN + 1770 USD x kurs sprzedaży Pekao SA - na 35 dni przed terminem wyjazdu (minus I rata)

*wysoki sezon - dopłata 760 PLN + 230 USD


SZCZEGÓŁY OFERTY
CENA ZAWIERA

• przeloty samolotami na trasach Warszawa - Jakarta i Denpasar - Warszawa
• wszystkie transfery lotnisko - hotel - lotnisko
• przeloty wewnętrzne samolotami na trasach Jakarta – Yogyakarta - Surabaja - Mataram, Denpasar - Labuan Bajo - Denpasar
• transport klimatyzowanymi mikrobusami, jeepami i łodziami motorowymi, wodolotami
• zakwaterowanie w hotelach 3*** /4**** (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
• wyżywienie: śniadania na całej trasie, za wyjątkiem dnia przylotu, lunch w dniach: 4, 5, 7, 11, dodatkowe kolacje w dniach: 2 i 9
• angielskojęzyczni przewodnicy miejscowi
• opiekę pilota-przewodnika
• wizę indonezyjską
• ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)CENA NIE ZAWIERA

• bilety wstępu do parków narodowych, muzeów, świątyń i innych
zwiedzanych obiektów: 150 USD
• opłaty lotniskowe: ok. 70 USD
• zwyczajowe napiwki: ok. 50 USD
• posiłki niezawarte w programie (aranżuje pilot na miejscu)
• dopłata do pokoju jednoosobowego: 580 USDalertUżywasz bardzo starej, nieaktualnej wersji przeglądarki Internet Explorer, w związku z czym strona nie będzie wyświetlać się prawidłowo.
Ze względów bezpieczeństwa zalecana jest jej aktualizacja (Windows 7 i nowsze) lub zmiana na alternatywną np. Mozilla Firefox (Windows Vista, XP i starsze).